Карта сайту
Приватна зона


Сергій Іванович Гордієнко

Сергій Іванович Гордієнко є дійсним членом ЮНЕСКО і ООН, академіком міжнародної Академії сталого розвитку суспільства і особистості, дійсним членом Українського географічного товариства та почесним членом Національного географічного товариства США, академіком Міжнародної Академії дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, доцентом Київського університету туризму, економіки і права.

За період своєї науково-професійної діяльності С.Гордієнко двічі (1985, 1998 рр.) досягав Північного Полюсу в складі експедиційної групи «Арктика», згідно з програмою Міністерства з надзвичайних ситуацій Російської Федерації, першим в історії України водрузив державний прапор на Північному Полюсі.

У 1996-1997 рр. був інструктором з техніки виживання у високих широтах у складі Першої наукової української експедиції до Антарктиди. Здійснив семимісячний перехід вздовж Антарктичного півострова, за що отримав медаль від Українського Антарктичного Центра «За вдале зимування».

У 1999 р. С.Гордієнко створив експедиційний центр «Соло-екстрім» метою якого є підготовка фахівців по виживанню і проведенню екстремальних експедицій.

Впродовж 1999-2000 рр. пройшов вздовж Південної Америки від м.Ушуайя (Вогняна Земля) до м.Мехико (Мексика) – більш ніж 19 тис. км.

У 2002 р. здійснив одноосібну експедицію під назвою «Біле і Чорне» (по шляху з «Варяг в Греки») – 6 тис. км.

З 2003 р. розпочата навколосвітня пішохідна експедиція «Solotransglobal». Її метою є виконання науково-культурологічної програми за напрямками:

  • психологія виживання та медико-біологічні дослідження організму людини в екстремальних умовах;
  • конструювання історичних аспектів міграції людини у просторі;
  • збір і обробка метеорологічних даних по маршруту експедиції;
  • випробування надійності і працездатності приладів і матеріалів по всьому діапазону широт від Арктики до Антарктики, які можуть бути запропоновані для цих цілей організаціями і винахідниками;
  • народна дипломатія – зустрічі з представниками слов’янських діаспор на шляху експедицій;
  • збір фото та відеоматеріалів для створення науково-популярних фільмів та фотовиставок.

В даний час в рамках експедиції пройдено маршрут від м. Севастополя до м. Владивостока – 15 тис. км.; Владивосток – Магадан – Петропаловськ-Камчатський – Японія (о.Хокайдо) – Китай (м.Сейшань) – м.Владивосток – 8,5 тис. км. Вперше в історії екстремальних програм пройдено вздовж Байкало-Амурської магістралі до м.Новосибірська і далі по річці Об до м.Салехард. Наступний етап експедиції пролягав через Полярний Урал до м.Санкт-Петербург і далі через Псков – Вітебськ – Могилів – Гомель до м.Києва. Загальна протяжність маршруту склала 23 тис. км.

Експедиція продовжується…

На ряду зі своїм основним покликанням професійного мандрівника С.І.Гордієнко проводить значну громадську роботу зустрічаючись під час експедиції з учнями середніх шкіл, студентами вузів, широкою громадськістю. Колосальний життєвий досвід у поєднанні з напрацьованим фактичним матеріалом по тактиці виживання в екстремальних ситуаціях, життєві правила спілкування з дикою природою стають значною подією для слухачів. Як доцент КУТЕП, Сергій Гордієнко створив унікальний спецкурс з психології виживання людини в екстремальних умовах. Лекції як правило проводяться у нестандартній формі, насичені значним фактичним матеріалом у поєднанні з глибоким теоретичним аналізом. На практичних заняттях відпрацьовуються навички та уміння професійно реагувати на найскладніші ситуації які можуть виникнути під час туристських походів чи організацій екстремальних видів туризму.

ПРОГРАМА 2012 («Solotransglobal»)

Loading

календар подiй

26 квiтня 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

RSS